Banyo Sonrası Cilt Bakımı İçin Tavsiyeler

Banyodan çıktıktan sonra cilt bakımı nasıl yapılmalıdır?

0 462

Cilt bakımı hem kadın hem de erkekler için oldukça önemli bir hale gelmiş bulunmaktadır. Cilt bakımı yapmak için en doğru zaman cildinizi temizledikten sonra ki zamandır. Bu yüzden banyo sonrası cilt bakımı için uygun bir zamandır.

Banyo Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Banyo sonrası cilt bakımı için en uygun zamandır. Çünkü sıcak su sayesinde gözenekler genişlemiş ve yumuşamış olur. Bu yüzden siyah nokta temizliği için en uygun zamandır. Bunun için siyah nokta temizliği için üretilmiş olan aparatları kullanabilir veya elinizle sıkabilirsiniz. Fakat elinizle sıktığınızda iz bırakabileceğiniz için bunu çok fazla önermiyoruz.

Siyah noktalarınız aparat yardımı ile temizledikten sonra yüzünüzü bir temizleme malzemesi ile yıkamayı unutmayın.

Banyodan sonra ayak topukları yumuşadığı için ayak bakımı çok daha kolay olur. Bir ponza taşı yardımı ile ayak topuklarındaki ölü derileri temizleyin. Ardından bir ayak kremi sürün ve pamuklu çorap giyin.

Banyo sonrası sertleşmiş etler yumuşadığı için manikür ve pedikür için de doğru bir zamandır. Banyo sonrası kolaylıkla tırnak etlerinizi kesebilirsiniz. Ardından sevdiğiniz bir nemlendirici ile tüm vücudunuzu ve yüzünüzü nemlendirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama