Bebeklerde Kilo Alamama Sorunu Çözümü

0 428

Dünyanın en güzel duygularının başına, çocuk sahibi olmak geliyor. Onlar dünyaya geldiği andan itibaren, tüm hayatınız değişiyor ve tüm hayatınızı bebeğinize indekslemeye başlıyorsunuz. Hal böyle olunca da onların karşılaştıkları en ufak bir problem bile sizin için sorun oluşturabiliyor.

Bebeklerde, özellikle de yeni doğan bebeklerde en sık rastlanan sorunlardan biri de, kilo alamama sorunudur. Anne sütünün kalitesi ve ne kadar süt emdikleri de bu noktada oldukça önemli. Anne sütünün kalitesini arttırdığınızda, çocuğunuzun kilo alması da daha kolaylaşacaktır.

Bebekler için Kilo Aldıracak Tavsiyeler

1 yaşını geçen bebekler için, katı gıdalara başladığınız dönemde, besleyici değeri yüksek gıdalarla, yine bebeğinizin daha kolay kilo almasını sağlayabilirsiniz. Bebeklerde kilo alamama sorunu çok korkulacak bir durum değildir. Bebeklerde kilo alamama sorunu birçok farklı nedene bağlı olabilir.

Çözüme ulaşmak için, bebeğin kilo alamama sorunun nedenlerini araştırmalı ve bir hekime başvurulmalıdır. Bebeğin kilo alamaması, bazı fiziksel nedenlere bağlı olarak bebeğin beslenememesi ya da kilo alamaması olabilir.

Bu fiziksel durumlar, mide rahatsızlıkları, damak yarığı, kronik kalp yetmezliği, habis tümörler, salgı bezleri hastalıkları gibi nedenler olabilir. Bu tür sağlık sorunlarının olmadığı durumlarda, bebeğin genel tavırları gözlemlenmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.