Bel Ağrısı İçin Neler İyi Gelir?

Bel Ağrısı neden olur ve ne iyi gelir? Evde Bel Ağrısı için yapılacaklar neler?

0 302

Günümüzde bel ağrısı sıklıkla hastaneye gitme nedenleri arasında bulunuyor. Bunun nedeni sıklıkla bilgisayar başında zaman geçirilmesi olabilir. Eğer ağrı uzun süredir devam ediyorsa ve şiddetliyse bel ağrısı tedavisi bir doktor tarafından yapılmalıdır. Ağrı hafifse ve yeni başlamışsa evde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemleri mevcuttur.

Bel Ağrısı Sebepleri Nelerdir?

Bel ağrısı yaşıyorsanız kendi kendinize yapabileceğiniz en etkili tedavi hafif egzersizler olacaktır. Yüzmeye gidebilir ya da hafif bir yürüyüş yapabilirsiniz. Egzersiz sırasında beli zorlayan hareketlerden kaçınmanız gerekiyor.

Egzersiz yapacak vaktiniz ya da enerjiniz yoksa sıcak ve soğuk uygulama ile tedavi yapabilirsiniz. Sıcak ve soğuk uygulamaların ağrılar üzerindeki olumlu etkisi bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Be ağrısı sebepleri arasında pek çok faktör sayılabilir. Egzersiz yaparken ya da günlük aktiviteler sırasında elin zorlanması en yaygın karşılaşılan sebebidir. Diğer bir yaygın karşılaşılan sebep ise belde sinir sıkışması meydana gelmesidir.

En sık karşılaşılan hastalık ise artrittir. Eklem hastalıkları bel ağrısına yol açabilir. Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden tedavi için uzman bir hekimle görüşmeniz gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.