Bilgisayardan Sms Nasıl Gönderilir?

Bilgisayarınızı kullanarak kısa mesaj gönderebilirsiniz. İşte bilgisayardan sms göndermenin yolları.

0 303

Günümüzde mobil cihazlar ile oldukça kolay bir şekilde iletişim kurabiliyoruz. Fakat bilgisayar ile uğraşırken telefonumuzu elimizi alıp mesaj yazmak vakit kaybı olabiliyor. Bu yüzden pek çok kişi bilgisayardan sms göndermenin mümkün olup olmadığını merak ediyor.

Bilgisayar sms gönderme için kullanılabilir. Oldukça kolay adımlar takip edilerek bu işlem yapılabilir. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve bir adet Android telefondur.

Bilgisayardan Sms Gönderme Adımları

Bilgisayardan sms gönderme için Google Mesajlar uygulamasını kullanıyor olmanız gerekiyor. Bu uygulama ile oldukça kolay bir şekilde bilgisayarınız üzerinden sevdiklerinizle mesajlaşabilirsiniz. Öncelikle Android telefonunuza Google Mesajlar uygulamasını indirmelisiniz.

Bilgisayarınızda web tarayıcınızdan messages.android.com adresini açmalısınız. Ardından Android cihazınızdan Google Mesajlar uygulamasını açmanız gerekiyor. Sağ üst köşede Messages for Web şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın. Açılan ekranda QR kod tara şeklinde bir seçenek çıkacak. Bu seçeneğin üzerinde tıklamalısınız.

Bilgisayardan açtığınız messages.android.com adresinde ise karşınızda bir QR kod olacak. Bu kodu telefonunuzdan okutmalısınız. Sol taraftaki sohbet başlat butonuna tıklayarak yeni bir sohbete başlayabilirsiniz. İşte bilgisayar üzerinden sms göndermek bu kadar kolay.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.