Bitmeyen Kartuş Nedir?

Milyonlarca kişinin tercih ettiği bitmeyen kartuş nedir? Bitmeyen kartuşun özellikleri neler?

0 283

Özellikle iş yerlerinde ve kırtasiyelerde kartuş ihtiyacı fazla çıktı alındığı için çok fazla olabiliyor. Bu sebeple bitmeyen kartuş pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Bitmeyen kartuş sistemi kartuş sistemlerine tank sisteminin takılması eklinde özetlenebilir. Bu tank sisteminin monte ediliş şekli yazıcıya zarar vermeyecek şekilde ayarlanır.

Bitmeyen Kartuş Özellikleri

Bitmeyen kartuş özellikleri oldukça ilginç. Kartuşa bağlanan tank sistemi yazıcının dışında duruyor. Yazıcının içerisindeki kartuşlara hortumlar yardımıyla bağlanıyor. Bir tankta bulunan mürekkep miktarı 80 ml ile 100 ml arasında değişiklik gösteriyor. 4 tanklı bitmeyen kartuş sistemi kurulabiliyor. Bu genellikle kırtasiye ve ofis gibi yerlerde tercih ediliyor. 4 tanklı sistemde ortalama olarak 400 ml mürekkep bulunuyor. Bu da ortalama olarak 4000 sayfa çıktıya tekabül ediyor.

Bitmeyen kartuş sisteminde tanklar şeffaf olarak üretiliyor. Bu sayede kullanıcı mürekkep durumunu istediği şekilde takip edebiliyor. Mürekkep bittiğinde ya da azaldığında tanka yeni mürekkep doldurulabiliyor.

Bu yüzden adına bitmeyen kartuş sistemi deniliyor. Yazıcı içerisindeki kartuşlardaki mürekkep oranı bittikçe monte edilen hortumlar sayesinde tanklardan mürekkep çekiliyor. Bu sayede tanklardaki mürekkep bitmediği sürece kartuşlar boş kalmıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.