Cilt Bariyeri Nedir?

Son dönemlerde sık sık adı geçen ve kadınların güzelliğini ilgilendiren Cilt Bariyeri nedir?

0 414

Cilt bariyeri cildimizi koruyan bir bariyer olduğundan oldukça önemlidir. Cilt bariyerinin zarar görmesi durumunda cilt bariyerini onaran ürünler kullanılmalıdır. Cildin en dış katmanına cilt bariyeri adı verilir.

Cilt Bariyerini İyileştirmek

Cilt bariyeri çeşitli dış etkenler nedeniyle bozulabilir. Bozulduktan sonra cilt bariyeri kremler ile iyileştirilebilir. Fazla nemli veya fazla kuru ortamda kalınması, çok fazla güneşe maruz kalınması, sert kimyasallar ya da aşırı yıkama cilt bariyerinin bozulmasına sebep olur.

Cilt bariyerinin hasar gördüğü belli belirtiler ile anlaşılır. Kuru ve pullu cilt, cilt üzerinde pürüzler olması, akne, kaşıntı, enfeksiyonlar gibi çeşitli etkiler cilt bariyerini uzun hasar gördüğünü gösterir. Ayrıca çok fazla ürünü bir anda kullanıyorsanız bu sebeple ve cilt bariyerinizin hasar görmesine neden olmuş olabilirsiniz.

Cilt Marie ne güçlendirmek için bir dermatolog ile görüşerek cilt analizi yaptırmamız gerekiyor. Dermatolog cildinizi analiz ettikten sonra ihtiyacınıza uygun bir temizleyici ve nemlendirici krem önerecektir. Cilt bariyerini korumak için kullandığınız temizleyicilerin pH seviyesine dikkat etmelisiniz. Cildinizin doğal pH seviyesine yakın ürünler kullanmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.