Donan Telefon İçin Neler Yapılır?

Donan telefonların düzelmesi ve tekrar donmaması için neler yapılmalıdır?

0 301

Telefon donması hemen hemen herkesin hayatında en az bir kere karşılaştığı bir problemdir. Bazen bu durum sıklık halini alabilir ve can sıkıcı bir hale gelebilir. Bu durumda üzülmeyin. Donan telefonunuzu düzeltmek için yapabileceğiniz bazı şeyler mevcut. Donan telefona yapılacaklar adımlarını izleyerek telefonunuzu kolayca düzeltebilirsiniz.

Telefon Donması Nasıl Düzelir?

Donan ve tuşlamalara yanıt vermeyen telefonları düzeltmek için bazı adımları takip etmeniz gerekiyor. Eskiden bu sorun için en uygun çözüm telefonun bataryasını çıkarmak idi. Fakat yeni nesil telefonlarda bataryayı kolayca çıkarıp takmak mümkün olmuyor.

Telefonunuz yanıt vermiyorsa ve hiçbir düğme işe yaramıyorsa sim kartınızı yuvasından çıkarmalısınız. Bu şekilde telefonunuz kendi kendine tekrar açılmayı başaracaktır. Telefonunuz yine yanıt vermemeye devam ediyorsa bir 10 saniye bekleyip sim kartınızı geri takmalısınız.

Telefonunuz yine de yanıt vermemeye devam ediyorsa reset atma işlemi deneyebilirsiniz. Reset atma işlemi için ses açma düğmesi ile güç düğmesine aynı anda basılı tutmanız gerekiyor. Reset atma işlemi başlayana kadar basılı tutmaya devam edin. Bu şekilde telefonunuzdaki donma sorunu ortadan kalkacaktır. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama