Gelin Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Yaz gelirken ön plana çıkan Gelin Diyeti nedir? Gelin Diyeti nasıl yapılır ve zararlı mı?

0 519

Düğüne günler kala fazla kilolarımızın ne olacağını merak edebiliyoruz. Fazla kilolar özellikle en güzel günümüzde oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bu yüzden uzmanlar hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen gelin adaylarına gelin diyeti öneriyor.

Gelin diyeti yapımı ile aynı zamanda düzenli bir beslenme alışkanlığı kazanılıyor. Çünkü diyete düğüne 6-12 ay kala başlanıyor. Bu kadar uzun süre sürdürülen diyet bir süre sonra alışkanlık haline geliyor.

Gelin Diyeti Nasıl Yapılır?

Gelin diyeti yapmak için düğüne en fazla 1 ay kala başlanması gerekiyor. Fakat bazı gelinler bunu son ana bırakabiliyor. Bu yüzden biz size son bir hafta uygulayabileceğiniz diyet listesini vereceğiz.

Öncelikle gelin adaylarının kahvaltı öncesi 2 bardak ılık su ile birlikte 10 adet badem tüketmesi gerekiyor. Kahvaltıda bir kâse yulaf lapası öneriliyor. Ara öğün olarak bir kâse meyve tüketilebilir.

Öğle yemeğinde bir kâse sebze yemeği ya da bir kâse salata öneriliyor. Akşam yemeğinden önce ara öğün olarak bir bardak yeşil çay ile birlikte bir avuç leblebi tüketiliyor. Akşam yemeğinde ise bir porsiyon haşlanmış sebze veya tavuk öneriliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama