Hasır Eşyalar Nasıl Boyanır?

Hasır eşyalarınızı boyayarak daha güzel bir hale getirmek için öneriler.

0 341

Hasır eşyalar yapısı gereği yıpranmaya ve yıpranmış görünmeye meyillidir. Fakat hasır eşya boyama yöntemleriyle tekrar eski güzelliğine kavuşturmak mümkündür.

Üstelik bunu evde kendi kendinize yapabilirsiniz. Oldukça kolay olan hasır eşyaların boyanması işlemi hemen herkes tarafından yapılabilir.

Hasır Eşya Boyama

Hasır eşya boyama işlemine başlamadan önce hasır eşyaları iyice temizlemeniz ve kurutmanız gerekiyor. Temizlemek için kuru bir fırça kullanabilirsiniz. Boyama işlemine başlamadan önce zımparalamak isterseniz sıvı zımpara kullanmanız gerekiyor. Ç

ünkü standart zımpara kâğıdı hasır eşyalarda işe yaramıyor. Hasır mobilyalarda boyama yapmak için iki seçeneğiniz bulunuyor. Sprey boya ya da standart boya kullanabilirsiniz. Genellikle önerilen sprey boya ile boyamaktır. Sprey boya ile boyama in tercih ettiyseniz birkaç ince kat şeklinde boyayı uygulamanız gerekiyor.

Boyayı yaklaşık 10 santim uzaklıktan püskürtmelisiniz. Üst üste boya yapmamalısınız. Katlar arasında en az 1 saat bekleme süresi vermelisiniz. 4 kat sprey boya kullanmak önerilir. Standart bir boya ve fırça kullanmayı tercih ediyorsanız yanınızda bir de hafif nemli bir sünger bulundurmalısınız. Bu sünger girilmesi zor olan köşelere girebilmenizi sağlayacak.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.