Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Kıvırcık Saç Bakımı hakkında tüyolar.

0 414

Kıvırcık saçlar doğru bakım ile harika görülebilmektedir. Fakat kıvırcık ve dalgalı saçlar düz saçlara göre çok daha fazla bakım istemektedir. Kıvırcık saç bakımı ile mükemmel görüntüler elde edilebilir.

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saç bakım isteyen bir saç türüdür. Normal saç şampuanlarından farklı bir şampuan tercih edilmelidir. Bu konuda kıvırcık saçlar için özel olarak üretilmiş olan şampuanlardan yardım alabilirsiniz. Doğru şampuan ile birlikte bukleleriniz çok daha canlı ve belirgin görünecektir.

Kıvırcık saç kurutulurken saç kurutma makinesi gelişigüzel tutulmamalıdır. Saçlar üstten aşağıya doğru kurutulmalı ve el ile bukleler aşağıdan yukarıya doğru sıkılmalıdır. Bu şekilde kurutulduğunda saç bukleleri çok daha harika görünür.

Kıvırcık saçlar için saç kremi uygulanırken saç belli parçalara ayrılmalıdır. Ayrılan tutamlara ayrı ayrı saç kremi sürülür. Daha sonra parmaklar yardımıyla saçlar taranır ve saç kremini emmesi sağlanır.

Kıvırcık saçlar diğer saçları oranla daha fazla kuruma sorunu yaşamaktadır. Bu sorunun sebebi saçların fazla yıkanması olabilir. İki günde bir yıkamak yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.