Kokulardan Kurtulmak İçin Limon Yöntemi

Korkularınızı yenmek istiyorsanız bu önerilere göz atın.

0 332

Kokulara karşı limon ev, araba, ofis gibi ortamlar için kullanılabilir. Limon fresh kokusuyla bilinen bir meyvedir. Karbonatta koku bastırma özelliği ile ön plana çıkar. Siz de eviniz mis gibi koksun istiyorsanız bu ikiliden yardım alabilirsiniz.

Limon ile Kokulardan Nasıl Kurtuluruz?

Ne kadar temiz olursak olalım evimizde ya da üstümüzde bazen kötü kokular olabilir. Özellikle evde balık pişirilmesi gibi durumlarda koku bazıları için dayanılmaz olabilir. Bu gibi durumlarda oda kokusu gibi bunun için özel olarak hazırlanmış ürünlerden yardım alabiliriz.

Fakat evimizde her zaman oda kokusu olmayabilir. Bu durumda sadece iki malzemeden oluşan limon ve karbonat kürüyle kötü kokulardan kurtulabiliriz.

Limon kokusu ile kötü kokuları bastırmak mümkündür. Bunun için sadece bir adet limona ve yarım fincan karbonata ihtiyacınız var. Öncelikle limonu 4’e bölüp bir kap içerisinde su ile birlikte kaynatmalısınız. Ardından kaynattığınız suyu bir süzgeç yardımıyla süzmelisiniz.

Süzdükten sonra içerisine yarım fincan karbonat ekleyip iyice karışana kadar karıştırın. Bu aşamada karıştırmak için çırpma teli kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Ardından hazırladığınız karışımı bir sprey şişeye koyup kokulu yerlere sıkmalısınız. Eviniz mis gibi limon kokacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.