Patates Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Doktorların da önerdiği Patates Diyeti nedir? Patates Diyeti kimler yapabilir? Patates Diyeti yorumları neler?

0 510

Patates diyeti, şok diyetler arasında yer alır. Günümüzde oldukça popüler hale gelmiş bir diyet çeşididir. Temelinde kalorili yiyeceklerin yerine patates koyularak kilo vermek vardır. Patates tok tutma özelliği sayesinde birçok diyet içerisinde tüketilmesi önerilen bir besindir.

Doktor Ender Saraç gibi pek çok ünlü kişilik tarafından önerilir. Bir hafta gibi kısa bir sürede 5-6 kilo verdirmeyi amaçlar.

Patates Diyeti Nasıl Yapılır?

Patates diyeti yapımı temelde oldukça kolaydır. Çok fazla değişik malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Toplamda 7 gün uygulanır. İlk gün kahvaltıda ve öğle yemeğinde 2 adet orta boy haşlanmış patates tüketilir.

Akşam yemeğinde ise 3 adet orta boy patates tüketilmesi önerilir. İlk üç gün beslenme düzeni aynı şekilde olmalıdır. 4. Gün diyete patates dışında başka besinler eklenir. Kahvaltıda 1 adet elma ve 2 adet mandalina tüketilir. Öğle yemeğinde 2 adet orta boy patates tüketilir. Akşam yemeğinde ise çok az yağ kullanılmış salata ve ızgara tavuk eti tüketilir.

5, 6, ve 7. Günler kahvaltıda ve öğlen yemeğinde 1 adet elma ve 2 adet mandalina tüketilmesi gerekir. 5. Ve 6. Gün akşam yemeğinde ızgara balık ya da bonfile et önerilir. 7. Gün akşam yemeğinde ise 3 adet yumurta ve yeşil salata tüketilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.