Yeni Doğmuş Bebeğe Nasıl Bakılır?

Yenidoğan bebek bakımı nasıl yapılır? Yeni doğmuş bebek bakımı hakkında püf noktaları sizlerle.

0 496

Yeni doğmuş bebekler için hayata alışmak oldukça zordur. Özellikle 9 ay boyunca anne karnında rahata kavuşan bebekler için yaşama alışmak zor olacaktır. Yeni doğmuş bebek bakımı ile ilgili zorlanacak olan ailelere bir kaç önemli ipucu vermek ve hayatı hem onlar için kolaylaştırmak, hem de bebeklere iyi gelecek öneriler vermek istiyoruz.

Öncelikle ilk dikkat etmeniz gereken nokta bebeğin uyumasını sağlamaktır. Yeni doğmuş bebekler günün çok büyük bir bölümünü gelişimlerini tamamlamak için uyuyarak geçirmek zorundadır. Bu yüzden karnını doyurup ona gerekli bakım ve ilgiyi gösterip yatırmanız gerekmektedir.

Yeni Doğmuş Bebeğin Sağlıklı Gelişimi

Yeni doğan bebeklerin gelişimi süreci ile birlikte sağlığı da önem arz eder. Onun için kullanılan bebek bezi, ıslak mendil ve diğer tüm detaylara dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin kıyafetlerini temizlemek için kullanacağınız deterjan bile önem arz ediyor.

Bebeğinizin bakımı sırasına ona kendini rahat hissettirmesi için sürekli olarak masaj yapmalısınız. Bu sayede uzuvları rahatlayacak ve gelişimi daha düzgün ilerleyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama