Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar?

Son dönemlerin popüler ürünü olan Yoğurt Kürü nedir ve ne işe yarar? Yoğurt Kürü nasıl yapılır anlatıyoruz.

0 544

Yoğurt, hemen hemen her evde bulunan ana besin kaynaklarından bir tanesi olarak bilinir. Bunun sebebi içerisinde probiyotik bulunması ve oldukça besleyici bir özelliği olmasıdır.

Yoğurt kürü yapılırken kullanılan limonun içerisinde vitamin, mineral ve antioksidan içerikler vardır. Bununla birleştiğinde oldukça besleyici bir öğün olmaktadır.

Yoğurt Kürü Yapımı

Yoğurt kürü yapımı için bir kâse içerisinde yarım limon suyu, 3 yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı pul biber karıştırmanız gerekiyor. Yoğurdun ev yoğurdu olmasına dikkat etmelisiniz. Her gece yatmadan önce bu yoğurt kürünü tükettiğinizde kilo vermeye başladığımızı fark edeceksiniz.

Pul biber yerine farklı malzemeler de kullanılabilir. Bu malzemelerin arasında zerdeçal ya da zencefil tozu sayılabilir. Yoğurt kürü en az 2 hafta boyunca gece uyumadan önce tüketilmelidir. Basuru olanlara içerisinde pul biber bulunan karışım önerilmez.

Yoğurt Kürünün Faydaları

Yoğurt kürünün faydası sadece zayıflamaya yardımcı olması değildir. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Tatlı isteğinizi yatıştırır ve vücudunuzda biriken ödemin atılmasını sağlar. Bağırsaklarımızın temizlenmesine faydası bulunur. Yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama